Home>Job opportunities>Architekt Systemów IT

Architekt Systemów IT

Software architecture Permanent contract Poland Warszawa

Opis stanowiska

Do głównych zadań osoby zatrudnionej będzie należeć:

  • Samodzielne lub we współpracy z innymi jednostkami IT prowadzenie badań nad nowymi rozwiązaniami w obszarze systemów IT, które mogą być wdrożone w organizacji oraz wsparcie biznesu pracach typu Proof Of Concept.
  • Udział w inicjatywach biznesowych w roli Architekta IT: określanie wpływu zmian biznesowych na architekturę Systemów IT oraz proponowanie optymalnych rozwiązań technicznych i architektonicznych;
  • Wsparcie zespołów programistycznych pracujących w metodyce Scrum w projektowaniu architektury aplikacji.
  • Analiza ofert dostawców pod kątem zgodności ze standardami i strategią IT oraz nadzór architektoniczny nad pracą firm zewnętrznych.
  • Wsparcie w tworzeniu, aktualizacji i implementacji standardów architektonicznych dla systemów i aplikacji w firmie. Proponowanie zmian w standardach aplikacyjnych IT.
  • Prowadzenie ewidencji długu technicznego aplikacji IT i wsparcie w planowaniu modernizacji aplikacji.

Kwalifikacje

  • Praktyczne doświadczenie z zakresu projektowania i dokumentowania architektury systemów informatycznych – udział w przynajmniej 3 projektach wdrożeniowych z obszaru portali (sprzedażowych i obsługowych), systemów polisowych i szkodowych, work-flow lub CRM / Customer 360, integracji systemów.
  • Praktyczne doświadczenie w obszarze rozwoju oprogramowania, preferowane platformy: Java i .Net oraz bazy danych Oracle i Microsoft SQL Server.
  • Znajomość architektury SOA, w tym mikro-usługi – mile widziane doświadczenie z konteneryzacją (Kubernetes) oraz Cloud Computing (PaaS: AWS, MS Azure).
  • Znajomość serwerów aplikacyjnych (wybrane z IBM WAS, JBoss, Oracle Web Logic, Apache Tomcat, Ms IIS).
  • Mile widziana znajomość systemów ubezpieczeniowych (preferowane TIA, Guidewire, GT A.I.A.) oraz rozwiązań z obszaru Customer360 i CRM.
  • Zdolność patrzenia globalnego na cała architekturę i odkrywania relacji między niepowiązanymi inicjatywami.
  • Wysokie zdolności komunikacyjne w języku polskim i angielskim.

Opis firmy

At Devoteam, we deliver innovative technology consulting for business.
We are 6,700 professionals dedicated to ensuring our clients win their digital battles.
We are always looking for people who are passionate about creating innovative, value-added solutions that are tailor-made for our customers.
Come and join our 35 nationalities spread across 20 countries in EMEA!

Dodatkowe informacje

  • Praca w dynamicznie rozwijającej się firmie o międzynarodowym zasięgu;
  • Możliwość rozwoju zawodowego na samodzielnym stanowisku z dużym obszarem odpowiedzialności;
  • Praca stacjonarna, z możliwością 2 dnia w tygodniu pracy zdalnej

#DigitalTransformakers IT Specialist

#Technophile #Geek #ProblemSolver

You share your clients’ challenges; you facilitate innovation and change behaviour to make organisations more agile.

Reinvent, collaborate and digitalise are your buzzwords. In short, are you comfortable with leading the digital revolution to change the world?

Don’t delay. We have a place for you in our family!

Bastiaan CeuppensPrincipal Consultant & Practice Manager